Tarım Alışveriş Merkezi
 • Kullanıcı Menusu
  Email
  :
  Şifre
  :
  Beni Hatırla
 • Alışveriş Sepeti

  Alışveriş sepetinizde
  ürün bulunmamaktadır.

 • Sosyal Medya
  Instagram


 • Instagram
  Instagram
 • Döviz Kurları
  EURO
  :
  3,2775 TL
  POUND
  :
  4,5139 TL
  USD
  :
  2,9231 TL
  Son Güncelleme
  2015-09-01 17-43-41

Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg

Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg
Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg
Kategori : Gübre Hammaddeleri ve Katkıları
Ürün Adı : Bakır Sülfat (Göz Taşı )25Kg
Piyasa Fiyatı : 215
Fiyat : 199,07 TL + KDV
Kdv Dahil :
215,00 TL
İndirimli : 195,00 TL
Adet :


KARGO FİYATA DAHİLDİR
195.00 TL

Bakır Sülfat 25 kg %2525 Cu (BakırOksit) ihtiva ede
r.


Bakır Sülfat (Göztaşı , Göktaş , Göktaşı)

Halk arasında göztaşı-göktaşı-göktaş-göğtaş olarak adlandırılan , yoğunluğu 1,02 g/cm³’, formülü CuSO4 olan mavi renkli ,küçük kristal yapılı bir maddedir. Suda tamamen ve kolay çözünür.Bakırlı bileşikler, sudaki her tür canlı için zehirlidirler. 

Bakır sülfat (göztaşı)tarımda  bir fungisit olarak kullanılır . Ancak, bazı mantarlar bakır iyonlarının yüksek seviyelerde uyum yeteneğine sahiptir.  Bakır sülfat ile kireç karıştırıldığında bordo bulamacı adını alır.Üzüm, kavun ve diğer meyveler üzerinde mantarları yok etmek için kullanılır. 
Bitkilerde (Meyve Ağaçlarında) Kullanmak üzere hazırlanan Bordo Bulamacı
%252’lik Bordo Bulamacının  Hazırlanışı (1.000 Litre) İçin Gerekli Madde Ve Malzemeler:
·       Bakır Sülfat:20 kg 
 sönmüş kireç :20 kg sönmüş kireç (veya 10 kg sönmemiş kireç),
·       2 adet plastik kova:50-60 litrelik 
·     Ağaçtan iki adet sopa.Yaklaşık 1 m
a)   20 kg sönmüş kireç (veya sönmemiş kireç) bir plastik kovaya konur ve üzerine bir miktar temiz su ilavesiyle karıştırılarak ayran kıvamına getirilir.
b)   Benzer şekilde 20 kg Bakır sülfat (göztaşı) ayrı bir plastik kovaya konur ve üzerine bir miktar temiz su ilavesiyle karıştırılarak 50 litreye tamamlanır.
c)   İlaçlama tankı (örneğin; 1 tonluk) deposuna bir miktar su (100-200 litre) konur. Bunun üzerine önce hazırlanan sönmüş kireçli su tankın süzgecinden geçirilerek boşaltılır. Daha sonra ilaçlama tank deposuna hazırlanan göztaşı çözeltisi yine tank süzgecinden geçirilerek yavaş yavaş boşaltılırken bir yandan da devamlı karıştırılırak açık mavi renkli bir bulamaç meydana gelir.
İlaçlama tankı su ilavesiyle 1.000 litreye tamamlanır. %252 lik 1.000 litre ,bordo bulamacı hazırlanmış olur.
KOLAY GELSİN


BU BİLGİLER TAMAMEN TAVSİYE AMAÇLIDIR
BORDO BULAMACI YERİNE
KULLANABİLECEĞİNİZ SİSTEMİK BAKIR POWER CU 
 
                                      
HAYVAN SAĞLIĞINDA (Göztaşı )KULLANIMI

Ayak banyoları; ayak ve tırnak sağlığını korumak, tırnağın dayanıklılığını artırmak ve ayak hastalıklarını tedavi etmek amacı ile hayvanların yürütülerek içinden geçirildikleri veya bir süre içinde tutuldukları, içi ilaçlı (göztaşı %255 lik çözeltisi)su dolu havuzlardır. 
Hayvanların sürekli ahırlarda tutulduğu barındırma sistemlerinde ayak  banyolarının yıl içinde periyodik olarak yaptırılması, meraya çıkışların olduğu sistemlerde ise; meraya çıkış dönemi öncesinde, mera döneminde ve mera dönemi sonunda periyotlar halinde ayak banyosu yaptırılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca, toplu tırnak kesimlerinden sonra, interdigital dermatitis, digital dermatitis, ökçe erozyonu, verriköz dermatitis ve laminitis(arpalama ya da furbür) gibi ayak hastalıklarının tedavisinde ayak banyoları yaptırılması yararlı ve önemlidir.
 Ayak banyo sularının hazırlanmasında amaca ve mevcut hastalıklara göre;  bakır sülfat-göz taşı (%255) (100 litre suda 5 kg bakır sülfat eritilerek),  bazı antiseptik maddelerden biri veya bu iş için üretilmiş özel ticari ilaçlar kullanılabilir. Ayak banyo ilaçlarının tedavi amacıyla kullanılması hastalıklara göre farklılık gösterebileceğinden bu konuda veteriner tavsiyesine göre ilaç almak ve kullanmakta yarar vardır. Özellikle  taban ülserleri gibi açık lezyonlara sahip hayvanlar bu lezyonlar kapanıp iyileşene kadar banyoya dahil edilmemelidir. Tedavi amacı ile hazırlanmış banyolarda, ayak sorunu olan hayvanlar, banyodan geçirilmekle kalmayıp belirli bir süre banyo içinde tutulmalıdır. Banyolarda kullanılan bakır sülfat gibi maddeler metal kaplara zarar vereceğinden, hazırlanacak ön karışımlarda plastik kovalar kullanılmalı, banyoyu hazırlayanlar da lastik eldiven ve koruyucu gözlük takmalıdır. 
 
 Dünya'nın, metal sanayi  fiyatı belirlediği, bakırın fiyatının değişiminin buradan  izlendiğini biliyormusunuz.http://www.lme.com/en-gb/metals/non-ferrous/copper/ 
 
Yüzme havuzlarının bakımlarında da Bakır Sülfat (Göztaşı) kullanılmaktadır
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Google Favorilere Ekle Yahoo! Favorilere Ekle Pinterest'de Paylaş
Bu ürünle birlikte alınması tavsiye edilen ürünler

Fiyat : 18,64 TL + KDV

22,00 TL Kdv Dahil

Fiyat : 30,51 TL + KDV

32,40 TL Kdv Dahil  

Fiyat : 91,30 TL + KDV

98,60 TL Kdv Dahil

Fiyat : 243,06 TL + KDV

262,50 TL Kdv Dahil

Kapat
  Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.