WhatsApp

Fulvik Asit (%70 Fulvik Asit İçerir) 1 Kg

0 Yorum Yorum Yap
Stok Durumu
Fulvik asitler belirli mantarların ürettiği açık sarı veya kahverengi metabolitlerdir, hayvan ve bitkiler öldükten sonra belirli mantar tipleri onların ayrışmalarına yardımcı olur. Bu ayrışmadan arta kalan ham organik bileşiklerin kendisi daha sonra, toprağın bir parcası haline gelir.
 
 Fulvik asit ; Dünya üzerindeki en küçük en karmaşık en çok rafine doğal olarak bulunan su bazlı en küçük maddedir.
Topraktaki organik maddelerin ana içeriği humustur. humik asit ise humusun en aktif maddesidir. Günümüzde artan kimyasal gübre kullanımı humusun hızla tükenmesine neden olmuştur. Oysaki humus gübrelerin alınımını kolaylaştıran bir maddedir. Bu sorunun çözümü için son yıllarda humik madde (humik asit ve fulvik asit) uygulamaları yapılmaya başlanmıştır.
Toprak organik maddesi; canlı, cansız yada çürümüş (dekompoze) olan tüm organik maddeleri içeren bir terimdir. Tamamen çürümüş organik yapılar HUMUS olarak adlandırılır. En iyi humus kaynağı dekompoze olmuş bitki yada kompost materyalleridir. Yüksek humik asit içeriğine sahip humatlar da uzun süreli ve iyi bir humus kaynağıdır. Humik maddeleri Şekil 1’de görüldüğü gibi üç ana gruba ayırmak mümkündür; Fulvik asit, Humik asit ve Humin
Toplam 0 Yorum

0

Ortalama Puan

Yorum yapabilmek için Üye Girişi yapmalısınız